INFORMACE O EMITENTOVI - SKUPINĚ SOLEK GROUP

Společnost Solek Group, jejíž součástí je Solek Holding SE, se sídlem Praha 1, Spálená 92/21, PSČ 110 00, byla založena v roce 2010 v České republice za účelem podnikání v oblasti výroby elektřiny z energie slunečního záření.

Od roku 2011 směřuje své aktivity i do zahraničí, a to do zemí a lokalit, jejichž kritéria jsou z hlediska investic dlouhodobě udržitelná a bezpečná. Dosud realizovala desítky projektů v oblasti fotovoltaických elektráren (Česko, Slovensko, Rumunsko a Chile) o celkovém instalovaném výkonu přes 24 MWp. Má bohaté zkušenosti nejen s developmentem, ale i s výstavbou, provozem a údržbou vlastních solárních parků.

OVĚŘENÝ BUSINESS MODEL ZALOŽENÝ NA DŮKLADNÝCH A CÍLENÝCH INVESTICÍCH

V rámci svého působení v České republice Solek Group dokončil výstavbu několika solárních elektráren, z nichž některé byly prodány třetím stranám a některé zůstaly v portfoliu skupiny.

V roce 2011 vstoupila skupina na slovenský trh. Během následujících dvou let pak začala působit i na rumunském trhu, kde začala s přípravou a prodejem projektů solárních elektráren. Na rumunském trhu od roku 2012 dokončila development projektů fotovoltaických elektráren. Postavila a připojila čtyři výrobny elektrické energie s celkovým instalovaným výkonem 8,5 MWp.

ZKUŠENÉ A STABILNÍ VEDENÍ S PRAXÍ VE FOTOVOLTAICKÉM PRŮMYSLU

Společnost se rozhodla expandovat v období let 2014–2015 na chilský trh, kde se soustřeďuje na výstavbu solárních elektráren. Při rozhodování o expanzi vychází z důkladného studia geopolitických, ekonomických a regulatorních rizik a ze zkušeností zahraničních investorů, aby eliminovala případná politicko-bezpečnostní a jiná rizika. Koncem roku 2016 uvedla v Chile do provozu pilotní projekt – fotovoltaickou elektrárnu Cuz Cuz o instalovaném výkonu 3,07 MWp. Nyní se nachází ve fázi developmentu a akvizice dalších solárních projektů v Chile o celkovém instalovaném výkonu více než 100 MWp. Na financování těchto projektů společnost vydává veřejnou emisi dluhopisů splatnou v roce 2022 s ročním výnosem 6,20 %.


V případě zájmu o koupi dluhopisů se obraťte na svého investičního poradce poradce nebo nám napište mail.
Administrátorem emise je Cyrrus Corporate Finance, a.s. (www.cyrruscf.cz) a zprostředkovatelem je Fincentrum a. s. (www.fincentrum.com) a společnost CYRRUS, a. s. (www.cyrrus.cz).
Kontaktní formulář
*
*
*
Zaškrtněte